Öz Eren Köşem Pastanesi
Diğer Yazılar

01 Haziran 2020, 15:39

0 Yorum

0 Okuma

Öz Eren Köşem pastanesinde bayram telaşı vardı

29 Mayıs 2020, 20:37

0 Yorum

62 Okuma

Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz

14 Mayıs 2020, 11:11

0 Yorum

249 Okuma

Kulpluların Ramazan’da tatlı talebi 2 kat arttı

27 Ağustos 2019, 08:21

0 Yorum

335 Okuma

Öz Eren Köşem pastanesi Bayrama hazır
Kulpluların Ramazan’da tatlı talebi 2 kat arttı
14
May
249 Okuma 0 Yorum
Kulpluların Ramazan’da tatlı talebi 2 kat arttı

Geleneksel tatlısı burma kadayıf ve baklava, Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezi oldu. Öz Eren Köşem pastanesi Usta işletmecisi Ahmet Eren, Ramazan öncesi günlük kilogram bazındaki  tatlı satışlarının, Ramazan ayının  son haftalarına   geldiğimiz    bu günlerde günlük artışımız  2 katına  ulaştığını söyledi.

 Kulp ilçesinde  geleneksel tatlısı Sütlü tatlı , kadayıf ve baklava Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Tatlı imalathaneleri, İlçenin asırlara dayanan geleneksel lezzeti olan baklava çeşitlerinin Ramazan ayında da vatandaşların sofralarında yer alması için büyük caba harcıyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında açık olan iş yeri arasında bulunan tatlıcılardan Öz Eren Köşem pastanesi, tedbirler kapsamında personellerini iki vardiya olarak çalıştırarak vatandaşların siparişlerini yetiştirmeye çalışıyor. Günlük üretilen ve müşterilerin beğenisine sunulan tatlılar, sipariş üzerine başta İlçe merkezi olmak üzere ilçenin  her tarafına  gönderiliyor.

  Öz Eren Köşem pastanesi işletmecisi Ahmet Eren , Ramazan ayı öncesi günlük  kilogram bazındaki  tatlı satışlarının, bu oranın Ramazan ayında günlük iki katına ulaştığını söyledi. Kulp ilçesi genelinde tatlı çeşitlerinin tüketildiğini ifade eden  Eren , "Bizim   Merkez yeni mahallesi Lise caddesi  üzerinde  faaliyet  yürütmekteyiz,  Müşterilerimizin bir kısmı Telefon ile arıyorlar, evlere götürüyoruz. Hiç bir  müşterimizi mağdur  etmiyoruz.Normal günlerde ki satışlarımız   ile  Ramazan ayındaki satışlarımız  arasında  fark vardır ve  biz bu Ramazandan da  tatlı siparişlerimizde  yükselme kaydettik  Allah'a çok şükür bu Ramazan ayında korona virüs hastalığının olmasına rağmen işlerimizde çok şükür bir aksama olmadı. Korona virüs tedbirleri kapsamında çalışanlarımızı da normal günlere göre yarı yarıya düşürdük ve iki vardiya şeklinde personellerimizi çalıştırıyoruz. Üretimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Hammadde fiyatları yüzde 15 artmasına rağmen biz tatlıları geçen yılın fiyatlarıyla satıyoruz. Buradan tüm Kulp  halkına sesleniyorum, herkes evde kalsın, sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde ise herkesin evine 15 dakika içerisinde istedikleri tatlıların siparişlerini gönderebiliyoruz” dedi. 

0 Yorum

Yorum Ekle